Loeng: Niiskete ruumide kavandamine ajaloolisse puitmajja
Pühapäeval, 28. aprillil kell 11.00-15.30 Tartus Pepleri tn 32 II korruse saalis (Hea Maja poe kohal)
Lektor: Üllar Alev

  Ajalooliselt pole sanitaarruumid enamasti vanadesse hoonetesse kuulunud, kuid tänapäeva mugavuste juures eeldab majapidamine niiskete ja märgade ruumide ehitamist. Sellisel juhul on eriti oluline tööetapid põhjalikult läbi mõelda, vastasel juhul võivad tekkinud vead majale saatuslikuks saada. Loengu eesmärk on selgitada kuulajale puitmajade tehnilisi omadusi, neisse niiskete ruumide kavandamise võimalusi, piiranguid ja eelistatavaid konstruktsioone ning anda ka asjakohaseid praktilisi nõuandeid koos näidetega.

 Lektor Üllar Alev loengust: "Pesuruumide kavandamisel vanasse majja või nende kaasajastamisel on oluline valida neile sobiv paigutus hoones, niiskusele vastupidavad ehitusmaterjalid ja töökindlad tehnosüsteemid. Seda kõike ikka selleks, tagada mugavad elutingimused kodus ja võimalikult harva neid ruume remontida. Oluline on vältida hallituse arengut niisketes ruumides ja niiskuskahjustusi hoone konstruktsioonides. Loengus käsitletakse nõudeid niiskete ruumide ehitamisel ja näidatakse hulgaliselt paremaid ja kehvemaid näiteid."

 Üllar Alev töötab eksperdina Tallinna tehnikaülikoolis ja insener-nõunikuna muinsuskaitseametis. Tuginedes igapäevasele töökogemusele vanade majade omanike nõustamisel ja kaasaegsetele teadustulemustele ehituses on Üllar Alev läbi viinud erinevaid loenguid maaelamute energiatõhususe, sisekliima, piirete õhulekete ja (seespoolse) lisasoojustamise teemadel. Samuti pakub ta konsultatsioone majaomanikele, et parandada nende maja ehitustehnilist seisukorda, vähendada küttekulu ja parandada sisekliimat.
 2023. aastal sai Üllar Alev Agne Trummali nimelise noore muinsuskaitsja auhinna.

Koolitust toetab kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital.

Lisa ostukorvi
25 €

Kuidas tulla:
Pepleri tn 32 asub kesklinnas Riiamäe asumis vähem kui kilomeetri kaugusel Raekoja platsist.
Lähimad bussipeatused on kesklinna suunas sõites Pepleri (liinid 3 ja 25) ning
kesklinnast väljuval suunal Riiamäe (liinid 1, 2, 3, 4, 8, 11, 12 ja 25).
Maja hoovis on tasuta jalgratta- ja autoparkla.


NB! Tule ka sama lektori laupäeval, 27. aprillil toimuvale loengule:
Loeng: Vanade majade soojapidavuse tõstmine
https://restaureerimiskeskus.ee/.../loeng-vanade-majade...