2007. aasta sügisel andis Tartu linn Aleksandri 41/43 krundi SRIK Tartu ühenduse kasutada sihiga Aleksandri 41 hoone korrastada ning rajada siia säästva renoveerimise infokeskus. 

2009. esitas SRIK Tartu ühendus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse piirkondliku kavandamise ja konkurentsi võime tõstmise programmi projekti “Tartu säästva renoveerimise info- ja koolituskeskuse rajamine ajaloolise puitarhitektuuriga Tartu piirkondade eksponeerimiseks”. Programmis osutusid valituks oluliselt suurema kaliibriga projektid, nt Lottemaa ja Auto24 ringrada Pärnumaal.

Vahepealsel ajal on SRIKi eestvedamisel majas korraldatud mitmeid koristustalguid ja renoveerimiskoolitusi.2013 ja 2014. aastal esitasime oma ettepaneku Tartu linna kaasavasse eelarvesse, et teha korda Aleksandri 41 hoone vundament ja seinad ehk kõige olulisemad konstruktsioonid. Vaata mõneminutilist videot, mis on tehtud 2013. aasta kaasava eelarve ideede esitlusel. Ettepanek ei leidnud paraku piisavat toetust.

Aleksandri 41/43 krundil asuv endine elumaja on miljööväärtusega hoonestusalade vanema tüüpilise hoonestuse ehe näide.
 Aleksandri 41/43 krundi hoonete puhul on tegemist suures osas ehitamisaegsel kujul säilinud hoonetega, mida ei ole rikutud ei nõukaaegsete ega ka tänapäevaste sobimatute materjalidega.  Säilinud on algupärane krundiplaan (väiksem eesõu ja suurem tagaaed) ning hoonetel palju arhitektuurseid detaile (profileeritud voodrilauad, aknad-uksed koos manustega jpm).

 
Aleksandri 41 fassaadi nurgadetail
Aleksandri 41 pesuköögi sisevaade
Vaade Aleksandri 41 hoonele hoovi poolt
 Aleksandri 41 kuurid
Paraku on hoone seiskord väga halb ja juhul kui lähiajal ei leita hoone korrastamiseks vajalikke vahendeid, ei ole selle korrastamine tõenäoline.

2016. ja 2017. aasta suvel toimusid Aleksandri 41 hoone juures restaureerimilaagerid, kus sai õppida vundamenditööd, palgitööd ja akende ning aknaluukide restaureerimist. Kui tunned huvi, võta meiega ühendust!